Arama
Filtrele
Kapat

Bebeğinizle dışarı çıkarken onu beslemek için yanınıza neler almalısınız?

Bebeğinizle dışarı çıkarken yanımızda bulunması gerkenler nelerdir?

Bebekle Dışarı Çıkmak

Eğer bebeğiniz katı mamaya geçmediyse;

Toz mama kullanıyorsanız, günlük ihtiyacı kadar toz mamayı ufak bir kavanoza koyarak yanınııza alabilirsiniz. Veya bebek mağazalarında veya internette bulabileceğiz, toz mama saklama kaplarını kullanabilirsiniz. Bu kapların avantajı, her bir porsiyonu ayrı bir göze koyarak, dışarıdayke ölçek kullanmadan pratik bir şekilde bir porsiyon mama hazırlayabiliyorsunuz. Toz mamayı hazırlamak için bir de ılık suya ihtiyacınız olacak. Yine dışarıda suyu ısıtmak veya sıcak su bulmaya çalışma zahmetine girmemek için ufak bir bebek termosu kullanabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz katı mamaya geçtiyse;

Sizin içinizin de rahat olması için evde hazırladığınız mamaları yanınızda götürmeniz faydalı olabilir. Örneğin evde yaptığımız sebze çorbaları veya sebze pürelerini ya da meyveleri bebek ürünlerini koyabileceğimiz termal mama kapları veya mama termosu içinde veya da termal izolasyonlu bir çanta içine koyarak taşıyabilirsiniz.

Eğer bebeğimize meyve vermek istiyorsak onu püre yapmadan cam bir rende ile çantanıza koymanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü püre yaptığımız meyveyi ne zaman yedireceğiniz belli olmadığı için içindeki asit miktarı artacağı için besleyici özelliği kalmayacaktır.

Anne sütünü vermeye devam ediyorsanız ya da sağdığınız sütü yanınızda taşıyacaksanız, yanınıza mutlaka evde sterilize edilmiş yedek bir biberon almalısınız. Ayrıca her zaman bulundurmanız gereken önlük, ıslak mendil, yedek bebek giysileri, bebek bezi gibi malzemeleri de çantanıza alarak, bebeğin dışarıda da sağlıklı bir şekilde beslenmesini ve bakımını sağlamış olursunuz.

Yorum yap